Rusça Öğrenmek

Rusça öğrenmek eğer Rusça öğrenmeye başlamayı düşünüyor ve nereden başlayacağım nasıl öğreneceğim gibi kafanızda soru işaretleri var ise Rusça öğrenmek için doğru siteye gelmiş bulunuyorsunuz. Aşağıda neden Rusça öğrenmeniz gerektiği hakkında bilgiler verilmiştir. Bu bilgileri okuduktan sonra Rusça Öğrenmek konusunda bir karara vardıysanız. Bu yazının sonunda bulunan Rus Alfabesi ve Okunuşu yazısını tıklayıp yeni bir dilin ve yeni bir kültürün kapılarını aralamış olacaksınız. Şimdiden hepinize iyi dersler.

Rusça Öğrenmek

Rusça Nasıl Öğrenilir ?

Her dil kendi tarihinden izler taşıyan kültürel bir mirastır.
(Rusça Öğrenmek)

rusça öğrenmek

  

Neden Rusça Öğrenmeliyiz

  

Rusça Öğrenmek

Latin alfabesindeki harflerin Rusçadaki tüm sesleri ve vurguları karşılayamamasından kaynaklı olarak kendi Kiril alfabesini kullanan Rusça bu kültürel mirasın en önemli örneklerinden biridir.

858 yılından başlayıp, zamanın izleriyle yoğrulmuş, İngilizce, Fransızca, Almanca, Hollandaca, Latince gibi dillerden etkilenerek günümüze kadar gelmiş ve Dünyada konuşulan diller arasında 7. Sırada yer almayı başarmış güçlü bir Kültür’ün dilidir.

rusça öğrenmek

Rusya ve Türkiye arasındaki ticaret hacmi ve Rusya’nın Türkiye’deki turizm üzerindeki etkileri düşünüldüğünde yadsınamayacak ayrıcalığa sahip bir dildir.

1991 yılında Sovyetler Birliğinden dağılan Ülkelerin çoğunluğunda ya resmi dil olarak ya da öncelikli yabancı dil olarak kullanılan bir dildir. Ayrıca; Birleşmiş Milletler’in resmi dilleri arasında yer almaktadır ve Dünya ekonomisinde güçlü bir rol oynayan devletin dilidir.

rusça öğrenmek

Rusya’nın siyasi etkileri sayesinde Doğu Avrupa’nın birçok yerinde popüler olarak kullanılan 2. Dil’dir. Dünyanın en büyük yüz ölçümüne sahip ülkelerde ilk sırayı Rusya almaktadır. Bu demek oluyor ki çok geniş bir coğrafyada yaklaşık 160 milyon, Dünya üzerinde 260 milyondan fazla İnsan’nın konuştuğu önemli bir dildir.

Dostoyevski, Tolstoy, Bulgakov, Çehov, Gogol, Puşkin gibi şimdiye kadar yaşamış en büyük yazarlardan pek çoğunun edebi eserlerini kendi dillerinden okuyabilirsiniz. Doğu Avrupa ve Orta asyada ortaya çıkan ekonomik gelişmeler’e bakılarak geleceğin dili olarak gösterilmektedir.

Eğer sizlerde Rusça Öğrenmek konusunda kararınızı verdiyseniz. Aşağıdan ilk derse başlayabilir ve Rusça öğrenmek için ilk adımı atabilirsiniz. Unutmayın ki 1 lisan 1 insan 2 lisan 2 insan. Şimdiden herkese iyi dersler…

DERS – 1 Rus Alfabesi ve Okunuşu

Discussion

  1. Yasin mesut
  2. Feza Yüceler
  3. Gürkan NEİDİK
  4. Dilek

mesaj gönder